dla dzieci i młodzieży

Program „Redukcji Stresu w Oparciu o Uważność” (Mindfulness Based Stress Reduction – MBSR) jest realizowany na całym świecie od lat 30-tych XX wieku. Jest on oparty na zdobyczach naukowych (zwłaszcza współczesnej psychologii oraz neurobiologii), a jego korzenie sięgają starych tradycji Wschodu jak i Zachodu. 

Holenderska trenerka, Eline Snel, dzięki swojej iście „benedyktyńskiej pracy” sprawiła, iż może być on dzisiaj dostępny także dla dzieci. 

Eline przerzuciła niejako most pomiędzy treningiem stworzonym  w latach 70-tych przez Jona Kabat-Zinna a obecnymi potrzebami dzieci.  Tak w szkole podstawowej jak i średniej maluchy oraz młodzież nabywają różnorodne umiejętności. Jednak praca nad skupieniem, uwagą i świadomością była dotąd na ogół zaniedbywana.  Program „Uwaga, to działa!” stwarza sposobność do wykształcenia tych kompetencji u młodych ludzi, wspomaga ich wewnętrzny rozwój ucząc koncentracji, cierpliwości, życzliwości i tolerancji. Przymioty te pomagają dzieciom radzić sobie z większą wprawą z różnymi okolicznościami życia, tak społecznego jak osobistego: emocjonalnego oraz umysłowego.

Informacje na temat struktury i przebiegu treningu oraz jego możliwych korzyści znaleźć można w zakładce METODA ELINE SNEL. 

Zapraszam do zapoznania się z ofertą!

Kontakt

510 052 932
uwaznazabka.kontakt@gmail.com
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.