dla dzieci i młodzieży

  1. Trening uważności dla dzieci 5-12 lat według metody Eline Snel (8 tygodni)
  2. Trening uważności dla nastolatków 12-19 lat według metody Eline Snel (10 tygodni)
  3. Program „Odkrywanie Praktyki Uważności” dla nastolatków 11-15 lat (6 tygodni)

Program „Redukcji Stresu w Oparciu o Uważność” (Mindfulness Based Stress Reduction – MBSR) jest realizowany na całym świecie od lat 30-tych XX wieku. Jest on oparty na zdobyczach naukowych (zwłaszcza współczesnej psychologii oraz neurobiologii), a jego korzenie sięgają starych tradycji Wschodu jak i Zachodu.
Holenderska trenerka, Eline Snel, dzięki swojej iście „benedyktyńskiej pracy” sprawiła, iż może być on dzisiaj dostępny także dla dzieci.
Eline przerzuciła niejako most pomiędzy treningiem stworzonym  w latach 70-tych przez Jona Kabat-Zinna a obecnymi potrzebami dzieci.  Tak w szkole podstawowej jak i średniej maluchy oraz młodzież nabywają różnorodne umiejętności. Jednak praca nad skupieniem, uwagą i świadomością była dotąd na ogół zaniedbywana.  Program „Uwaga, to działa!” stwarza sposobność do wykształcenia tych kompetencji u młodych ludzi, wspomaga ich wewnętrzny rozwój ucząc koncentracji, cierpliwości, życzliwości i tolerancji. Przymioty te pomagają dzieciom radzić sobie z większą wprawą z różnymi okolicznościami życia, tak społecznego jak osobistego: emocjonalnego oraz umysłowego.

Pionierem działań w zakresie uważności wśród polskich nastolatków jest niewątpliwie Michael Sanderson i jego współpracownicy działający w ramach Akademii Mindfulness dla Młodzieży (https://www.akademiamindfulness.pl). Na podstawie własnych doświadczeń związanych z mindfulness oraz brytyjskich i amerykańskich programów uważności realizowanych w obszarze edukacji stworzyli program 6-tygodniowego treningu Odkrywanie Praktyki Uważności”, który jak dotąd najlepiej sprawdził się w przestrzeni szkolnej. 

Informacje na temat struktury i przebiegu prowadzonych przeze mnie treningów uważności dla dzieci i nastolatków (zarówno według metody Eline Snel © jak i Akademii Mindfulness dla Młodzieży) oraz płynących z nich korzyści znaleźć można w zakładce METODY

Kontakt

510 052 932
uwaznazabka.kontakt@gmail.com
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.