O mnie

Kim jestem?

Wielbicielką dźwięków, które wydobywają głębię ciszy…

Niepoprawną entuzjastką leśnych spacerów i obcowania z zielenią…

Miłośniczką dobrej literatury…

A poza tym…

Jestem certyfikowaną trenerką uważności (ang. mindfulness) dla dzieci Metodą Eline Snel© „Uwaga, to działa!” oraz certyfikowaną edukatorką Pozytywnej Dyscypliny w klasie.

Ukończyłam własny trening MBSR (Mindfulness Based Stress Reducution) w metodologii Breathworks (Kraków) oraz szkolenie nauczycielskie metody Eline Snel© „Uwaga, to działa!”(Academy for Mindful Teaching, Holandia) pod kierunkiem twórczyni metody.

Swoją pracę superwizuję u Eline Snel (Leusden – Holandia) oraz u certyfikowanej trenerki MBSR oraz MBCL – Lucyny Marcinkowskiej-Wróbel (Lublin).

Z wykształcenia jestem muzykologiem (KUL – studia magisterskie oraz UJ – studia doktoranckie), teologiem (UKSW) i pedagogiem (WS Humanitas).

Ponadto ukończyłam certyfikacyjne szkolenia w zakresie Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne (I st.) oraz w zakresie Treningu Umiejętności Społecznych (TUS).

Jestem nauczycielem mianowanym z 10-letnim stażem pracy. Obecnie pracuję jako nauczycielka muzyki oraz kierowniczka świetlicy w Niepublicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi SKALA w Lublinie. 

Współpracuję również z Filharmonią Lubelską prowadząc zajęcia umuzykalniające dla dzieci metodą Carla Orffa. 

W pracy pedagogicznej inspiruję się założeniami metody Self-Reg (S. Shanker), Pozytywnej dyscypliny (J. Nelsen) oraz wartościami propagowanymi przez Jaspera Juula i Fundację Familylab.

Uważam, że praktyka uważności jest użytecznym narzędziem do odnalezienia harmonii ze sobą, innymi oraz otaczającym światem.  Jej dobroczynnymi skutkami chcę dzielić się z dziećmi, które obecnie – bardziej niż kiedykolwiek – mają problemy z koncentracją, snem, własnymi emocjami, stresem i towarzyszącymi mu lękami.  Przywrócenie kontaktu z własnym ciałem, uczuciami i bogactwem wewnętrznego świata może przyczynić się do bardziej świadomego i spokojnego przeżywania przez dziecko wszystkiego, co składa się na jego codzienność.