O mnie

Kim jestem?

Wielbicielką dźwięków, które wydobywają głębię ciszy…

Niepoprawną entuzjastką leśnych spacerów i obcowania z zielenią…

Miłośniczką dobrej literatury…

A poza tym…

Jestem certyfikowaną trenerką uważności (ang. mindfulness) dla dzieci Metodą Eline Snel© „Uwaga, to działa!” oraz certyfikowaną edukatorką Pozytywnej Dyscypliny w klasie.

Ukończyłam własny trening MBSR (Mindfulness Based Stress Reducution) w metodologii Breathworks (Kraków) oraz szkolenie nauczycielskie metody Eline Snel© „Uwaga, to działa!”(Academy for Mindful Teaching, Holandia) pod kierunkiem twórczyni metody.

Swoją pracę superwizuję u Eline Snel (Leusden – Holandia) oraz u certyfikowanej trenerki MBSR oraz MBCL – Lucyny Marcinkowskiej-Wróbel (Lublin).

Z wykształcenia jestem muzykologiem (KUL – studia magisterskie oraz UJ – studia doktoranckie), teologiem (UKSW) i pedagogiem (WS Humanitas).

Ponadto ukończyłam certyfikacyjne szkolenia w zakresie Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne (I st.) oraz w zakresie Treningu Umiejętności Społecznych (TUS).

Jestem nauczycielem mianowanym z 10-letnim stażem pracy. Obecnie pracuję jako nauczycielka muzyki oraz kierowniczka świetlicy w Niepublicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi SKALA w Lublinie. 

Współpracuję również z Filharmonią Lubelską prowadząc zajęcia umuzykalniające dla dzieci metodą Carla Orffa. 

W pracy pedagogicznej inspiruję się założeniami metody Porozumienia bez przemocy (M. Rosenberg) oraz Pozytywnej dyscypliny (J. Nelsen).

Uważam, że praktyka uważności jest użytecznym narzędziem do odnalezienia harmonii ze sobą, innymi oraz otaczającym światem.  Jej dobroczynnymi skutkami chcę dzielić się z dziećmi, które obecnie – bardziej niż kiedykolwiek – mają problemy z koncentracją, snem, własnymi emocjami, stresem i towarzyszącymi mu lękami.  Przywrócenie kontaktu z własnym ciałem, uczuciami i bogactwem wewnętrznego świata może przyczynić się do bardziej świadomego i spokojnego przeżywania przez dziecko wszystkiego, co składa się na jego codzienność.